AX5PAF2-270.0000C
Mfr.Part #
AX5PAF2-270.0000C
Description
OSC XO 270MHZ 3.3V LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
270MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
270MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Packaging :
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Current - Supply (Max) :
110mA
Fall Time-Max :
Surface Mount :
yes
Series :
ClearClock™ AX5
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V