AX5PAF1-904.0000T
Mfr.Part #
AX5PAF1-904.0000T
Description
OSC XO 904MHZ 3.3V LVPECL
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Oscillator Type :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Abracon Corporation
Supply Voltage :
3.3V
Output Load :
50 OHM
Frequency :
904MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
XO (Standard)
Mounting Feature :
Current - Supply (Max) :
110mA
Operating Frequency :
904MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency Stability :
±20ppm