AX5PAF1-752.5000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5PAF1-752.5000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 752.5MHZ 3.3V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Active
Frequency :
752.5MHz
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
752.5MHz
Base Resonator :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Ratings :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Rise Time-Max :
0.4ns
Current - Supply (Max) :
110mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
ClearClock™ AX5
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V