AX5PAF1-655.3600C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5PAF1-655.3600C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 655.36MHZ 3.3V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Absolute Pull Range (APR) :
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Rise Time-Max :
0.4ns
Output :
LVPECL
Frequency :
655.36MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
655.36MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.4ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Series :
ClearClock™ AX5
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Ratings :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
110mA