AX5PAF1-187.5000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5PAF1-187.5000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 187.5MHZ 3.3V LVPECL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Package / Case :
8-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Strip
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.4ns
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.4ns
Series :
ClearClock™ AX5
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Frequency :
187.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Current - Supply (Max) :
110mA
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Packaging :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
187.5MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Frequency Stability :
±20ppm