AX5MCF2-187.5000
Mfr.Part #
AX5MCF2-187.5000
Description
OSC XO 187.5MHZ 1.8V CML
Operating Frequency :
187.5MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
85mA
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Rise Time-Max :
0.4ns
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Bulk
Packaging :
Bulk
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Frequency :
187.5MHz
Supply Voltage :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
1.8V
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm