AX5MCF1-752.5000C
Mfr.Part #
AX5MCF1-752.5000C
Description
OSC XO 752.5MHZ 1.8V CML
Oscillators
Output Load :
50 OHM
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Frequency :
752.5MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
CML
Absolute Pull Range (APR) :
Fall Time-Max :
0.4ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Supply Voltage :
1.8V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Oscillator Type :
CML
Rise Time-Max :
0.4ns
Type :
XO (Standard)
Abracon Corporation
Current - Supply (Max) :
85mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Mounting Feature :
Ratings :
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Frequency :
752.5MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Series :
ClearClock™ AX5
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
55/45%