AX5MCF1-433.3333T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5MCF1-433.3333T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 433.333333MHZ 1.8V CML
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
85mA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.8V
Output :
CML
Series :
ClearClock™ AX5
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Ratings :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
433.3333MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Supply Voltage :
1.8V
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
433.333333MHz
Absolute Pull Range (APR) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.4ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm