AX5MCF1-212.5000C
Mfr.Part #
AX5MCF1-212.5000C
Description
OSC XO 212.5MHZ 1.8V CML
Frequency Stability :
±20ppm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
0.4ns
Frequency :
212.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Packaging :
Strip
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
85mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
1.8V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
212.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Output :
CML
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C