AX5MBF3-945.0000C
Mfr.Part #
AX5MBF3-945.0000C
Description
OSC XO 945MHZ 2.5V CML
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
945MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
85mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Abracon Corporation
Frequency :
945MHz
Supply Voltage :
2.5V
Crystal
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Output Load :
50 OHM
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Feature :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm