AX5MBF3-2000.0000C
Mfr.Part #
AX5MBF3-2000.0000C
Description
OSC XO 2GHZ 2.5V CML
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
85mA
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Packaging :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Frequency :
2GHz
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
2000MHz