AX5MBF2-700.0000T
Mfr.Part #
AX5MBF2-700.0000T
Description
OSC XO 700MHZ 2.5V CML
Oscillators
Product Status :
Active
Oscillator Type :
CML
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Frequency :
700MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Rise Time-Max :
0.4ns
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Absolute Pull Range (APR) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Abracon Corporation
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Enable/Disable
Series :
ClearClock™ AX5
Frequency :
700MHz
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Current - Supply (Max) :
85mA
Voltage - Supply :
2.5V
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Load :
50 OHM
Supply Voltage :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA