AX5MBF2-312.5000C
Mfr.Part #
AX5MBF2-312.5000C
Description
OSC XO 312.5MHZ 2.5V CML
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
312.5MHz
Frequency :
312.5MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Oscillator Type :
CML
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Series :
ClearClock™ AX5
Mounting Type :
Strip
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Supply Voltage :
2.5V
Mounting Feature :
Absolute Pull Range (APR) :
Abracon Corporation
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Output Load :
50 OHM
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
8-SMD, No Lead
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Max) :
85mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C