AX5MBF2-156.2500C
Mfr.Part #
AX5MBF2-156.2500C
Description
OSC XO 156.25MHZ 2.5V CML
Frequency :
156.25MHz
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
156.25MHz
0.4ns
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
85mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Symmetry-Max :
55/45%