AX5MBF1-781.2500C
Mfr.Part #
AX5MBF1-781.2500C
Description
OSC XO 781.25MHZ 2.5V CML
Oscillators
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Output :
CML
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Frequency :
781.25MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
781.25MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
85mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm