AX5MBF1-500.5000C
Mfr.Part #
AX5MBF1-500.5000C
Description
OSC XO 500.5MHZ 2.5V CML
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Package :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
2.5V
Ratings :
Packaging :
Strip
Operating Frequency :
500.5MHz
Frequency :
500.5MHz
Current - Supply (Max) :
85mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA