AX5MBF1-500.5000
Mfr.Part #
AX5MBF1-500.5000
Description
OSC XO 500.5MHZ 2.5V CML
Operating Frequency :
500.5MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Bulk
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ClearClock™ AX5
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
85mA
Rise Time-Max :
0.4ns
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
500.5MHz
Supply Voltage :
2.5V
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA