AX5MBF1-153.6000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5MBF1-153.6000T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 153.6MHZ 2.5V CML
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Ratings :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency :
153.6MHz
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
0.4ns
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ClearClock™ AX5
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Product Status :
Active
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
85mA
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
153.6MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.4ns
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Output :
CML
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%