AX5MBF1-1250.0000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5MBF1-1250.0000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 1.25GHZ 2.5V CML
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
1250MHz
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Series :
ClearClock™ AX5
Packaging :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Output :
CML
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
85mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Fall Time-Max :
0.4ns
Frequency :
1.25GHz
Ratings :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.4ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm