AX5MAF1-655.3600T
Mfr.Part #
AX5MAF1-655.3600T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Description
OSC XO 655.36MHZ 3.3V CML
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Ratings :
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
85mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Output :
CML
Series :
ClearClock™ AX5
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
655.36MHz
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
85mA
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
655.36MHz