AX5HCF1-74.5000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5HCF1-74.5000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 74.5MHZ 1.8V HCSL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
ClearClock™ AX5
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Packaging :
Bulk
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package :
Bulk
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
80mA
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Frequency :
74.5MHz
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
90mA