AX5DCF2-466.5600C
Mfr.Part #
AX5DCF2-466.5600C
Description
OSC XO 466.56MHZ 1.8V LVDS
Operating Frequency :
466.56MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Frequency :
466.56MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Package :
Strip
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
1.8V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
80mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm