AX5DCF2-153.6000C
Mfr.Part #
AX5DCF2-153.6000C
Description
OSC XO 153.6MHZ 1.8V LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Frequency :
153.6MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Strip
Operating Frequency :
153.6MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Max) :
80mA
Packaging :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm