AX5DCF2-1000.0000C
Mfr.Part #
AX5DCF2-1000.0000C
Description
OSC XO 1GHZ 1.8V LVDS
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
1000MHz
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
1GHz
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
80mA
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)