AX5DCF1-752.5000
Mfr.Part #
AX5DCF1-752.5000
Description
OSC XO 752.5MHZ 1.8V LVDS
XO (Standard)
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Oscillator Type :
LVDS
Operating Frequency :
752.5MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Frequency :
752.5MHz
Current - Supply (Max) :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Output Load :
100 Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Abracon Corporation
Voltage - Supply :
1.8V
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Supply Voltage :
1.8V