AX5DCF1-456.9600C
Mfr.Part #
AX5DCF1-456.9600C
Description
OSC XO 456.96MHZ 1.8V LVDS
Frequency :
456.96MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Frequency :
456.96MHz
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
80mA
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
1.8V