AX5DCF1-371.4286
Mfr.Part #
AX5DCF1-371.4286
Description
OSC XO 371.428571MHZ 1.8V LVDS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
371.428571MHz
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Bulk
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Frequency :
371.4286MHz
Packaging :
Bulk
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Voltage - Supply :
1.8V
Series :
ClearClock™ AX5
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
80mA
Frequency Stability :
±20ppm