AX5DCF1-368.6400C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DCF1-368.6400C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 368.64MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.8V
Package :
Strip
Supply Voltage :
1.8V
Series :
ClearClock™ AX5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.4ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency :
368.64MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.4ns
Operating Frequency :
368.64MHz
Surface Mount :
yes
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Output :
LVDS
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Max) :
80mA