AX5DCF1-187.5000C
Mfr.Part #
AX5DCF1-187.5000C
Description
OSC XO 187.5MHZ 1.8V LVDS
Operating Frequency :
187.5MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
187.5MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Max) :
80mA