AX5DCF1-106.2500C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DCF1-106.2500C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 106.25MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Surface Mount :
yes
Series :
ClearClock™ AX5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
80mA
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
1.8V
Ratings :
Rise Time-Max :
0.4ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
106.25MHz
Operating Frequency :
106.25MHz
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm