AX5DBF4-312.5000C
Mfr.Part #
AX5DBF4-312.5000C
Description
OSC XO 312.5MHZ 2.5V LVDS
Operating Frequency :
312.5MHz
Supply Voltage :
2.5V
Discontinued at Digi-Key
Package :
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
80mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Frequency :
312.5MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)