AX5DBF3-725.0000
Mfr.Part #
AX5DBF3-725.0000
Description
OSC XO 725MHZ 2.5V LVDS
Oscillators
Oscillator Type :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
725MHz
Current - Supply (Max) :
80mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Abracon Corporation
Mounting Feature :
Surface Mount
Mounting Type :
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
725MHz
Output Load :
100 Ohm
0.4ns
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Symmetry-Max :
55/45%