AX5DBF2-106.2500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DBF2-106.2500
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 106.25MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
106.25MHz
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
80mA
Fall Time-Max :
0.4ns
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Status :
Active
Rise Time-Max :
0.4ns
Output :
LVDS
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Frequency :
106.25MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package :
Bulk
Ratings :
Series :
ClearClock™ AX5
Packaging :
Bulk
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm