AX5DBF1-910.0000C
Mfr.Part #
AX5DBF1-910.0000C
Description
OSC XO 910MHZ 2.5V LVDS
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Series :
ClearClock™ AX5
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
910MHz
Output :
LVDS
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Strip
Supply Voltage :
2.5V
Packaging :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
910MHz
Symmetry-Max :
55/45%