AX5DBF1-807.7038
Mfr.Part #
AX5DBF1-807.7038
Description
OSC XO 807.7038MHZ 2.5V LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Enable/Disable
Output Load :
100 Ohm
Reach Compliance Code :
Compliant
Oscillator Type :
LVDS
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
1 (Unlimited)
Abracon Corporation
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
807.7038MHz
Current - Supply (Max) :
80mA
Frequency :
807.7038MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm