AX5DBF1-666.0000
Mfr.Part #
AX5DBF1-666.0000
Description
OSC XO 666MHZ 2.5V LVDS
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Output :
LVDS
Mounting Feature :
Surface Mount
Oscillator Type :
LVDS
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Abracon Corporation
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
80mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Fall Time-Max :
0.4ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
666MHz
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Output Load :
100 Ohm
Operating Frequency :
666MHz