AX5DBF1-210.0000C
Mfr.Part #
AX5DBF1-210.0000C
Description
OSC XO 210MHZ 2.5V LVDS
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Series :
ClearClock™ AX5
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
80mA
Operating Frequency :
210MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
210MHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
2.5V