AX5DBF1-206.2500
Mfr.Part #
AX5DBF1-206.2500
Description
OSC XO 206.25MHZ 2.5V LVDS
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Operating Frequency :
206.25MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
ClearClock™ AX5
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Ratings :
Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
206.25MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Reach Compliance Code :
Compliant
LVDS
Output Load :
100 Ohm
Current - Supply (Max) :
80mA
yes
Oscillator Type :
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Mounting Feature :
Symmetry-Max :
55/45%
Abracon Corporation
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm