AX5DBF1-159.3750T
Mfr.Part #
AX5DBF1-159.3750T
Description
OSC XO 159.375MHZ 2.5V LVDS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
159.375MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency :
159.375MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Surface Mount :
yes
Active
Output :
LVDS
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm