AX5DBF1-156.2539
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DBF1-156.2539
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 156.253906MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
156.253906MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Ratings :
Series :
ClearClock™ AX5
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Rise Time-Max :
0.4ns
Operating Frequency :
156.2539MHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Package :
Bulk
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
80mA