AX5DBF1-155.5200
Mfr.Part #
AX5DBF1-155.5200
Description
OSC XO 155.52MHZ 2.5V LVDS
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Output :
LVDS
Package :
Bulk
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
155.52MHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
80mA
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Frequency :
155.52MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Product Status :
Active
Series :
ClearClock™ AX5
Frequency Stability :
±20ppm