AX5DBF1-1268.7000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DBF1-1268.7000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 1.2687GHZ 2.5V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
80mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
ClearClock™ AX5
Operating Frequency :
1268.7MHz
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Frequency :
1.2687GHz
Fall Time-Max :
0.4ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Rise Time-Max :
0.4ns
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm