AX5DBF1-114.2850C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DBF1-114.2850C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 114.285MHZ 2.5V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Type :
XO (Standard)
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V
Output :
LVDS
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
ClearClock™ AX5
Rise Time-Max :
0.4ns
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
114.285MHz
Packaging :
Strip
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
80mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Fall Time-Max :
0.4ns
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Frequency :
114.285MHz