AX5DAF4-1244.1600C
Mfr.Part #
AX5DAF4-1244.1600C
Description
OSC XO 1.24416GHZ 3.3V LVDS
Package :
Strip
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
1.24416GHz
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Fall Time-Max :
0.4ns
Mounting Type :
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
1244.16MHz
0.4ns
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
80mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm