AX5DAF2-160.0000C
Mfr.Part #
AX5DAF2-160.0000C
Description
OSC XO 160MHZ 3.3V LVDS
Symmetry-Max :
55/45%
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
3.3V
Enable/Disable
Mounting Type :
Operating Frequency :
160MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Supply (Max) :
80mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
160MHz
Ratings :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA