AX5DAF2-125.0000C
Mfr.Part #
AX5DAF2-125.0000C
Description
OSC XO 125MHZ 3.3V LVDS
Operating Frequency :
125MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
80mA
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Frequency Stability :
±20ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
125MHz
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Mounting Type :
Voltage - Supply :
3.3V