AX5DAF1-693.4830C
Mfr.Part #
AX5DAF1-693.4830C
Description
OSC XO 693.483MHZ 3.3V LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Current - Supply (Max) :
80mA
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Ratings :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Oscillator Type :
0.4ns
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
693.483MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Output Load :
100 Ohm
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
yes
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Frequency :
693.483MHz
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)