AX5DAF1-409.6000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX5DAF1-409.6000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSC XO 409.6MHZ 3.3V LVDS
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
70mA
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.4ns
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.4ns
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Product Status :
Active
Frequency :
409.6MHz
Supply Voltage :
3.3V
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
80mA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Operating Frequency :
409.6MHz