AX3PBF3-155.5200T3
Mfr.Part #
AX3PBF3-155.5200T3
Description
XTAL OSC XO 155.52MHZ 2.5V LVPEC
0.5ns
Oscillator Type :
LVPECL
Product Status :
Active
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Frequency :
155.52MHz
Abracon Corporation
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Feature :
+ 85 C
Reach Compliance Code :
Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
50mA
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Load :
50 OHM
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
Standard Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
LVPECL
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
155.52MHz