AX3PBF3-100.0000T
Mfr.Part #
AX3PBF3-100.0000T
Description
XTAL OSC XO 100MHZ 2.5V LVPECL
Oscillators
Reach Compliance Code :
Compliant
Base Resonator :
Crystal
Current Rating :
50 mA
Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Brand :
Series :
ClearClock™ AX3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output Format :
LVPECL
Operating Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
50mA
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Feature :
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Oscillator Type :
Subcategory :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
RoHS :
Details
Output Load :
50 OHM